Dzisiejsza wanna

Wanna jest tylko zwyczajnym elementem armatury łazienkowej. Nie ma sensu się za bardzo nad nią zastanawiać, w końcu i tak zostanie zasłonięta kaflami. Tego typu podejście jeszcze do niedawna było typowe także dla architektów i projektantów wnętrz. Dzisiaj jest już zupełnie inaczej. Wiadomo, że jeśli chodzi o elementy wyposażenia mieszkania, to wszystko przechodzi przez różne fazy. Każdy, nawet najmniejszy szczegół może zostać odpowiednio przetworzony przez projektanta i dopasowany do ogólnego wyposażenia mieszkania. Podobnie jest z tak pozoru błahym elementem wyposażenia, jak wanna. Przecież do niedawna nikt nie pomyślał nawet, by jej formę w jakikolwiek sposób urozmaicić, tak by mogła być ona ozdobą łazienki. Dzisiaj jest już na szczęście zupełnie inaczej.

Projektanci są w stanie zrobić wszystko. W zasadzie możemy sobie wymyślić dowolną wannę w najdrobniejszym szczególe. Każda nasza zachcianka może po prostu zostać spełniona. Firmy produkujące wanny są w stanie spełnić każdą zachciankę klienta. Dlatego też już na etapie planowania łazienki czy też pokoju kąpielowego, warto się zastanowić, czy nie byłoby warto wyeksponować w jakiś sposób wanny. Przecież dzisiaj mamy ku temu naprawdę spory wachlarz możliwości. Miejmy świadomość, że dzisiaj, o ile dysponujemy odpowiednim metrażem, to możemy z wanny zrobić ciekawy element wyposażenia i ozdobienia całości. W gazetach poświęconych wnętrzom mieszkania czy też domu możemy zaobserwować całą masę przeróżnych trendów. Jednym z nich jest właśnie wanna jako element wyposażenia, którego już w żadnym wypadku nie ukrywamy.

Wanna przy odpowiedniej wielkości łazience, powinna być wolnostojąca. Co prawda, firmy, produkujące wanny wolnostojące, przekonują nas, że nawet w niekoniecznie wielkich łazienkach, możemy sobie pozwolić na wanny wolnostojące. W zasadzie, jeśli metrażowo mieści się nam w łazience normalna wanna, to czemu nie możemy jej zastąpić wolnostojącą? Jedyna różnica będzie tutaj polegała na tym, że tego typu wanna nie będzie schowana, a będziemy mogli podziwiać jej całą formę.

Oczywiście formę tutaj możemy wybrać dowolną podobnie jak kolor. W dalszym ciągu najpopularniejsze są wanny biały, jednakże w niektórych katalogach możemy spotkać się z różnymi innymi rozwiązaniami. Projektanci i architekci zwracają uwagę obecnie na wanny w nietypowych kolorach. Trzeba tutaj zauważyć, że wanna w kolorze czarnym czy też na przykład w czerwonym może wyglądać niezwykle oryginalnie. Będzie ona stanowi ciekawy kontrast do łazienki jednokolorowej. Oczywiście nie należy tutaj przesadzać za bardzo z kolorami. Jeśli decydujemy się na kilka kolorów w łazience, co jest dzisiaj rzadkością, to jednak zachowajmy umiar przy wyborze koloru armatury. Pamiętajmy tylko o tym, że mamy do wyboru naprawdę spośród wielu naprawdę nowatorskich i interesujących rozwiązań.